Robinson - sprzęt wędkarski

Przynęty na pstrąga

Miejsce na Twoją reklamę na forum wędkarskim

Dragon sprzęt wędkarski

Okulary wędkarskie polaryzacyjne Solano

Witamy na forum wędkarskim FORS, Gość
Login: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamizelka Dragon KA-11 dla muszkarza i spinningisty - TEST

Kamizelka Dragon KA-11 dla muszkarza i spinningisty - TEST 2015/10/16 16:47 #153878

  • PiterS
  • PiterS Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Właściciel fors.com.pl od 14.08.2003
  • Posty: 2896
  • Podziękowań: 1842
Kiedyś wypad na ryby nie był tak skomplikowany jak dziś. Wody były rybniejsze, konkurencja mniejsza, na ryby po prostu się jechało. Od pomysłu do realizacji była znacznie krótsza droga. Portki na tyłek, flanela na górę, chlebak z przynętami przez ramię, spinning w garść i gotowe. Dziś jest znacznie trudniej, bo za każdym razem stajemy przed wyborem wędki, kołowrotka, plecionki lub żyłki, a nawet odzieży. Aby pomieścić akcesoria i przynęty współczesnego wędkarza potrzebna jest kamizelka z dużą ilością kieszeni. Odkąd zacząłem łowić na muchę w szafie miałem krótką muchową kamizelkę i tylko taką, bo po co komplikować sobie życie, kiedy można mieć jedną do metody spinningowej i muchowej?

Tak łowiłem jeszcze 1993 roku.
Kamizelka01.jpg


Zaprezentuję Wam kamizelkę Dragona, model KA-11 w rozmiarze XL. Ja mam 180 cm wzrostu i 85 kg wagi, więc łatwiej będzie Wam na podstawie zamieszczonych zdjęć dobrać swój właściwy rozmiar.

Czas rozpocząć testy na zimowych łowach.
Kamizelka02.jpg


Prezentowaną kamizelkę zabierałem na każdą wyprawę od zimy po jesień, więc mogę napisać coś więcej niż suche dane z katalogu.

Kamizelka dla muszkarza...

Kamizelka03.jpg


Kamizelka04.jpg


...i dla spinningisty.
Kamizelka05.jpg


Kamizelka06.jpg


Teren jak widać urozmaicony.
Kamizelka07.jpg


Do ryb czasem podejście na kolanach oraz przytulenie się do drzewka.
Kamizelka08.jpg


Kamizelka o bardzo krótkim kroju jest w kolorze khaki. Wykonano ją z tkaniny o nazwie Nylon Taslan Fabric. Wiadomo, nazwy są różne, a najważniejsze są jego właściwości, które zapewnić nam mają komfort łowienia i trwałość materiału przez kilka sezonów.

Kamizelka KA-11 od przodu.
Kamizelka09.jpg


Jedną z właściwości opisywanego materiału jest odprowadzanie wilgoci. Jego struktura jest bardzo gęsta i śliska dzięki czemu materiał trudniej się brudzi i zaciąga. Przedzierając się niejednokrotnie przez krzaki nic nie porwałem, a jedynie lekko przybrudziłem, ale czyszczenie wspomnianego materiału jest bardzo łatwe. Kamizelka przed wypełnieniem naszymi gadżetami jest bardzo lekka, a do dyspozycji mamy dziesięć kieszeni. Opiszę najpierw przednie kieszenie. Po obu stronach rozmieszczono dwie duże kieszenie zamykane na rzepy, które pomieszczą duże pudełka spinningowe, nawet te z trociowymi przynętami. Jednak nie przesadzajmy z ich przeładowywaniem, bo wtedy robi się ciężko i ciągnie kamizelkę w dół.

Bardzo pojemne kieszenie na duże pudełka z przynętami.
Kamizelka10.jpg


Największe kieszenie zamykane na rzep.
Kamizelka11.jpg


Na tych dużych kieszeniach są kolejne kieszonki za przewiewną siatką, w które możemy wrzucić drobiazgi typu: paczka agrafek, żyłka przeponowa czy miarka.

Zestaw do zawiązania.
Kamizelka12.jpg


Wszystko gotowe, czas upakować po kieszeniach.
Kamizelka13.jpg


Pozostały jeszcze dwie przednie zewnętrzne kieszenie zamykane na zamki, a znajdują się po obu stronach przy głównym zamku kamizelki. Co w nie schować? Może kompaktowy aparacik fotograficzny? Pozostawiam to Waszej pomysłowości.

W tą kieszeń można, np. schować portfel.
Kamizelka14.jpg


Wewnątrz kamizelki są kolejne dwie duże kieszenie zamykane suwakami, w które to można wrzucić dokumenty czy kluczyki samochodowe. Proszę jednak pamiętać, aby dokumenty zawsze chować w woreczek, np. z zamknięciem strunowym, ponieważ dna obu kieszeni sięgają dolnej krawędzi kamizelki, a czasem zdarza się kamizelkę zamoczyć brodząc zbyt głęboko lub stojąc w deszczu.

Wewnętrzna lewa kieszeń zapinana na zamek.
Kamizelka15.jpg


Tu prawa kieszeń, w którą również można schować dokumenty.
Kamizelka16.jpg


Ostatnie dwie kieszenie są na plecach. Pierwszą odpinamy pionowym suwakiem, a drugą, która jest za przewiewną siatką, poziomym suwakiem.

Tył kamizelki.
Kamizelka17.jpg


Obie kieszenie są bardzo duże i pomieszczą np. kurtkę wiatrówkę czy koszulę flanelową, albo małą butelkę z wodą.

Gdy zrobi się za ciepło, zwijamy koszulę i na plecy.
Kamizelka18.jpg


Koszula w siatkowej kieszeni.
Kamizelka19.jpg


Kamizelka od wewnątrz ma na plecach siatkę transmisyjną, aby lepiej odprowadzać wilgoć i zapewnić przepływ powietrza. Z przodu mamy dwa karabińczyki na sprężynkach do przypięcia, np. peana czy aparatu fotograficznego. Pod karabińczykami są dwie pionowe kieszonki, w które można wsunąć peana.

Teraz szczypce się nie zgubią.
Kamizelka20.jpg


Jest również rzep nad lewą górną kieszenią i ucho pod prawą dolną kieszenią do umocowania wędki w trakcie pieszej wędrówki.

Rzep mocujący wędkę.
Kamizelka21.jpg


Pod pachami i na plecach mamy plastikowe uchwyty, np. do przytroczenia podbieraka.

Ucho do umocowania podbieraka.
Kamizelka22.jpg


Kołnierz kamizelki typu stójka jest wygodny i nie powoduje bólu karku po wielu godzinach łowienia. Główny zamek spinający kamizelkę jest gruby i pewnie spina obie strony.

Nisko nad wodą, a kamizelka sucha.
Kamizelka23.jpg


Czasem warto pokłonić się rybom :)
Kamizelka24.jpg


Albo głębiej po nie wejść.
Kamizelka25.jpg


Po neoprenach widać jak głęboko brodzę.
Kamizelka26.jpg


W takich momentach się zapominam i najczęściej moczę dół kamizelki.
Kamizelka27.jpg


Czego mi zabrakło? Czyli lekko się czepiam. Muszkarzowi z całą pewnością będzie brakowało mechatej patki do wpinania sztucznych much. Jedna z wewnętrznych kieszeni mogłaby być wodoszczelna lub płytsza bo muszkarze i tak często moczą krótkie kamizelki, a dokumenty zapominają zawinąć w woreczek foliowy. Esteci „czepną” się kilku wystających nitek po etapie produkcji, ja wziąłem nożyczki i po problemie.

Może tu wrzucę telefon?
Kamizelka28.jpg


Cała kamizelka prezentuje się może nie aż tak okazale, bo brak jej kolorystycznych akcentów czy osiemnastu kieszeni, ale z pewnością zadowoli każdego minimalistę takiego jak ja nielubiącego wyróżniać się na tle przyrody.

Oprócz kamizelki ważny jest kapelusz :)
Kamizelka29.jpg


Niestety mnie nie udało się do tej pory zapełnić wszystkich dziesięciu kieszeni na raz, bo aparat fotograficzny mam zbyt duży.

Do zobaczenia nad wodą :)
Kamizelka30.jpg
Wszędzie dobrze, ale najlepiej nad rzeką.
Prawdziwy pstrągarz cieszy się trzy razy: gdy jest nad wodą, gdy złowi pstrąga i gdy go wypuści.
Ostatnio zmieniany: 2015/10/16 17:02 przez PiterS.
Moderatorzy: Ediit, Tarkowski
Time to create page: 0.068 seconds