Przynęty na pstrąga

Dragon sprzęt wędkarski

Dragon sprzęt wędkarski

Regulamin FORS

Na forum FORS dyskutujemy na wszelkie tematy związane z łowieniem ryb szlachetnych metodą muchową i spinningową, ochroną ich siedlisk i otaczającej nas przyrody. Nie odcinamy się od innych gatunków ryb, ale piszemy o nich jedynie wtedy gdy łowimy je metodą muchową lub są przypadkowym przyłowem. Każdy zakładany temat czy kolejny postu musi mieć związek z łowieniem ryb szlachetnych (pstrąg, troć, łosoś, głowacica, lipień).

Aby zachować na forum porządek i przyjazną atmosferę, niezbędne jest przestrzeganie regulaminu

1. Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach. Wątki założone w złych działach będą przenoszone do odpowiednich kategorii przez moderatorów lub administratorów. Wątki nie pasujące do żadnego z działów zostaną przeniesione do działu Off-Topic, a wszystkie naruszające regulamin natychmiast usunięte.

2. Temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany i powinien jednoznacznie określać jego treść. Innymi słowy z tytułu wątku powinno jasno wynikać czego dotyczy.

3. Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się
na forum nie pojawiła. Można w tym celu posłużyć się wyszukiwarką, w celu sprawdzenia, czy na konkretne pytanie na forum nie ma już gotowej odpowiedzi lub czy nie ma podobnego tematu.

4. Wszelkie wątki zawierające dyskusje całkowicie bezsensowne i bezwartościowe, będą przenoszone do kosza lub usuwane, tak samo wątki służące nabijaniu postów lub zawierające bezcelowe kłótnie użytkowników

5. Prosimy nie pisać dużymi literami, zwłaszcza w temacie wątku. (Duże litery oznaczają krzyk).

6. Nie powinno się cytować długiej wypowiedzi, tylko po to, by dopisać krótką notkę. Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w przytoczonej wypowiedzi.

7. Należy unikać animowanych avatarów, a także animowanych obrazków w podpisach (sygnaturkach) - chyba że animacja jest bardzo dyskretna i nie "kłuje" w oczy.

8. Avatar powinien ważyć nie więcej 128 kB.

9. Sygnatura (podpis) powinna być stosunkowo krótka - maksymalnie 5 linijek.

10. Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do każdego wątku niepotrzebnych wypowiedzi, nic do niego wnoszących np "Ok", "Aha", "Popieram" itp., mające na celu jedynie zwiększenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają od moderatorów ostrzeżenie, a posty takie będą usuwane. Wystarczy podziękować przyciskiem w lewym dolnym rogu.

11. Zabronione jest tworzenie takich samych wątków w kilku różnych działach. Powtarzające się wątki będą usuwane.

12. Na forum nie przeklinamy! Jeśli już koniecznie musimy użyć wulgaryzmu, (bardzo wyjątkową sytuacja) niezbędne jest jego "ocenzurowanie" (zamiana kilku liter w środku wyrazu np. na znaczki ***). Osoby nadużywające wulgaryzmów (nawet "ocenzurowanych" ) będą karane ostrzeżeniem, a w ostateczności usunięciem z forum. Ostateczną decyzję o formie kary podejmuje JEDYNIE administracja forum.

13. Na forum nie można publikować linków do stron pornograficznych czy zawierających treści niezgodne z prawem.

14. Na forum nie można zamieszczać reklam bez wcześniejszego porozumienia z administratorami forum.

15. Nie obrażamy innych użytkowników forum. Wyznajemy zasadę: „Szanuj innych to inni będą szanować Ciebie”. Użytkownik obrażający innych użytkowników będzie poddany karze do usunięcia z forum włącznie. Ostateczną decyzję o formie kary podejmuje JEDYNIE administracja forum. Jeżeli jednak "strony" konfliktu dojdą do porozumienia, to nałożona kara może zostać złagodzona lub zniesiona.

16. Moderatorzy i Administratorzy mają prawo do usunięcia postu, który obraża w jakiś sposób innych użytkowników, a na autora postu może zostać nałozona kara administracyjna. Ostateczną decyzję o formie kary podejmuje JEDYNIE administracja forum.

17. Zabronione jest publikowanie zdjęć ryb niewymiarowych oraz objętych okresem ochronnym. Należy również zwrócić uwagę na estetykę zdjęcia czyli otoczenie (żadne kible czy kuchnie itp) oraz zabłocona czy zakrwawiona ryba. Zdjęcia naruszające ten regulamin zostaną usunięte.

18. Posty piszemy zgodnie z zasadami polskiej gramatyki i ortografii. Teksty zawierające szczególnie dużo błędów mogą zostać wykasowane. Jeśli wiesz że robisz dużo błędów ortograficznych, polecamy przeglądarkę http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/]Mozilla Firefox - podkreśla błędy i sugeruje poprawną pisownię.

19. Nie rozpoczynamy tematów ani postów od słowa "Witam". Słowo to jest ostatnio nadużywane w całym internecie.

20. Sprzedawanie rzeczy na forum odbywa się na zasadach określonych w osobnym regulaminie w dziale "Sprzedam".

Rejestracja na forum

21. Konta bez podanego imienia i nazwiska mogą zostać potraktowane mniej poważnie przez innych użytkowników FORS, a mające znamiona fikcyjnych czy spamerskich będą blokowane lub usuwane.

22. Zabronione jest tworzenie przez jedną osobę MULTIKONT (kilku kont). Brak wyjaśnień ze strony użytkownika spowoduje usunięcie kont.

Prosimy o wszelkie sugestie dotyczące regulaminu i zamieszczenie ich w temacie "Regulamin Forum wędkarskiego FORS - dyskusja i propozycje".