Robinson - sprzęt wędkarski

Przynęty na pstrąga

Miejsce na Twoją reklamę na forum wędkarskim

Dragon sprzęt wędkarski

Okulary wędkarskie polaryzacyjne Solano

Witamy na forum wędkarskim FORS, Gość
Login: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kto może zdążyć na Emeryten Party w PZW

Kto może zdążyć na Emeryten Party w PZW 2009/04/04 17:18 #13441

 • dmychu
 • dmychu Avatar
Szanowni Koledzy,

Zastanawiam się dlaczego w PZW naszymi wodami rządzą głównie emeryci. Pamiętam, że jak chodziłem do szkoły, a później na studia to rzadko kiedy mogłem zdążyć na zebranie swojego koła. Podobnie jest teraz podczas mojej pracy zawodowej.

Myślę, że nie tylko dla mnie ale również dla wielu innych ludzi, zarówno tych młodych, jak i tych w sile wieku, terminy spotkań emerytów są poza ich zasięgiem czasowym:laugh: Podczas gdy emeryci debatują o naszych łowiskach, my uczymy się lub pracujemy! Jak możemy się włączyć w potrzebne zmiany, skoro grupa emerytów decyduje o terminie nierealnym dla ludzi w sile wieku?

A w jakich dniach i godzinach odbywają się zebrania waszych kół PZW? Czy jesteście w stanie zdążyć na wasze zabrania? Proszę o jakieś informacje z kraju, to byśmy zobaczyli jak to jest w różnych miejscach.

Boję się, że jak o terminie spotkania decyduje większość, zaś emeryci stanowią tą większość to mamy zaklęte koło i trzeba czekać na ich wymarcie. Ale przecież i to nie ma sensu, ponieważ co roku mamy nowych emerytów, więc w ten sposób nasz związek wędkarski będzie wiecznie pozbawiony wigoru. Starzy ludzie są zwykle przygaszeni, godzą się na więcej niż młodzi, a przecież co rusz słyszy sie o wielkich oczekiwaniach co do władz PZW, aby zaistnieli wyraźniej w obronie naszych rzek. Ludzie - od kogo wy oczekujecie walki?

Nie mówiąc o tym, że w PZW jest dużo emerytowanych pracowników służb mundurowych, którzy wcześniej przechodzą na emeryturę. A statystycznie rzecz biorąc pracownik służb który całe życie służył systemowi... nie postawi się włodarzom jak prawdziwy obrońca przyrody. Jeżeli ktoś będąc komendantem policji całe życie słuchał wskazówek burmistrza, to jakże nagle na emeryturze będzie się mu stawiał gdy ten będzie chcial zbudować MEW? Jak wyjść z tego zaklętego kręgu niemocy, wynikającej ze zbyt dużego stężenia spolegliwych dziadków w naszym PZW? A może wystarczy tylko przesunąć godziny zebrań lub... wyprowadzić życie PZW na salony forów internetowych.

P.S. Pozdrawiam emerytów pełnych wigoru, tacy też się zdarzają.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek
Ostatnio zmieniany: 2009/04/04 17:24 przez dmychu.

Odp:Kto może zdążyć na Emeryten Party w PZW 2009/04/04 18:30 #13445

 • cygant
 • cygant Avatar
 • Offline
 • Użytkownik
 • Posty: 74
 • Podziękowań: 14
O jakie zebrania CI chodzi ? Walne ? U nas są w niedziele w godzinach przedpołudniowych. CO do zebrań zarządu koła to nie wiem..bo i po co, zarząd koła jest dla członków tegoż zarządu.
P.S.
Prezesem mojego koła nie jest emeryt...Nawet nie ręcista.
"wszystko co dobre od pstrąga po zbawienie uzyskuje się dzięki łasce, łaskę uzyskuje się dzięki kunsztowi, a kunszt nie przychodzi łatwo"

Odp:Kto może zdążyć na Emeryten Party w PZW 2009/04/04 19:16 #13450

 • dmychu
 • dmychu Avatar
Tomek,
Nie chodzi mi o zebrania walne, bo te to chyba w większości przypadków odbywają się w soboty lub w niedziele. Chodzi mi tylko o to, że mało kto sobie pozwoli na aktywne funkcjonowanie w gronie emerytów, którzy nie muszą spotykać się po pracy, bo już nie pracują - zatem mogą i zwykle chcą spotykać się wcześniej. Dlatego pytam na forum, czy istnieją w kraju tego typu problemy, że w efekcie w skali całego związku następuje podkoncentrowanie udziału starszyzny wśród działaczy.

A tak w ogóle to wybacz, ale twoje koło PZW nie jest reprezentatywną próbką dla naszego kraju. Poczekamy jeszcze na "Trzy Rzeki" i tym podobne koła do zabrania głosu w tym wątku. To tak jak kiedyś Piotr Konieczny "wziął na klatę" atak na PZW na flyfishingu i wstawił się za ZG... tylko ani OS Sanu, ani Wasza Raba nie oddaje tego co się dzieje z naszymi wodami.

A poza tym to nie jest tak, że idziemy na wybory i nic nas dalej nie interesuje. Zebrania powinny być dostępne dla członków koła w godzinach nie tylko "emeryckich". Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł w ciągu roku, to powinna być przestrzeń i czas do dyskusji nad danym pomysłem. Nie wiem czy wiesz, ale są tacy członkowie PZW, którzy tworzą różnego rodzaju projekty dotyczące łowisk. Koła mogą te projekty wdrażać, ale aby je omówić, nie możesz zderzać z się z informacją, że zebrania odbywają się we wtorek o 11 i czwartek o 15... wtedy gdy jesteś na uczelni lub w pracy.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek

Odp:Kto może zdążyć na Emeryten Party w PZW 2009/04/04 19:45 #13451

Dmychu, masz na oku jakąś funkcję w PZW?:lol: Jeśli tak, to upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Twoja energia i pomysły znajdą ujście i przyczynisz się do wykoszenia "leśnych dziadków" ze Związku.

A tak przy okazji. W PZPN jest ten sam problem, tyle tylko, że w większym nasileniu i frustruje o wiele większą część społeczeństwa. Pamiętam relacje telewizyjne z wyborów prezesa PZPN zeszłej jesieni. Średni wiek delegatów to jakieś 70 lat.:dry:

Odp:Kto może zdążyć na Emeryten Party w PZW 2009/04/04 20:36 #13454

Święte słowa. Emeryci od zawsze zasiadali w zarządach większości kół. Ma to swoje dobre strony - zawsze są czasowi. Ale reguły ustawiają po swojemu i (nie dotyczy to oczywiści wszystkich) starają się kierować kołem "pod siebie". Na poparcie swojej tezy : niektóre koła i okręgi potrafią zadbać o to, aby rzeki w których wystękają kropkowańce, szybko zaliczyły się do wó krainy pstrąga i lipienia, ale nie na Kielecczyźnie. "Dziadkowie" pstrągów nie łowią więc zobie tyłka tym nie zawracają.
Ostatnio zmieniany: 2009/04/04 20:37 przez lukaslodej.

Odp:Kto może zdążyć na Emeryten Party w PZW 2009/04/04 21:25 #13460

 • dmychu
 • dmychu Avatar
{youtube}Ex8spaxOuqs{/youtube}

Odp:Kto może zdążyć na Emeryten Party w PZW 2009/04/05 20:02 #13494

 • kitokno
 • kitokno Avatar
 • Offline
 • Użytkownik
 • Posty: 216
 • Podziękowań: 3
Dlaczego emeryci w zarządach?- proste- żaden młodszy nie ma czasu na monotonne czynności zwiazane z całą dokumentacją wymaganą w PZW.Nawet nie chcą być wybierani na jakiekolwiek funkcje bo to dodatkowy obowiązek- wolą ten czas przeznaczyć na łowienie.Nie nazywajmy ich jednak "dziadkami" bo cały ten cyrk tylko dzięki nim się jeszcze kręci. Osobiście nie chcę poświęcać ani minuty na wysiadywanie w salce koła przy zbieraniu składek a pamiętajmy ,że trwa to minimum 4 miesiące.
Moderatorzy: Ediit, Tarkowski
Time to create page: 0.066 seconds